Stłuczka na drodze nigdy nie jest czymś przyjemnym, zwłaszcza gdy w jej efekcie Twój pojazd musi trafić do warsztatu. Zawsze jednak możesz liczyć na naszą pomoc i wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy wypadku.

Przepisy są jasne, poszkodowany ma prawo do samochodu zastępczego udostępnionego na pełny okres likwidacji szkody. W praktyce w zależności od realnego rozmiaru szkód oznacza to:

•    czas samej naprawy;
•    okres od wypadku do zakończenia naprawy;
•    w przypadku gdy pojazd nie nadaje się do dalszego użytkowania czas od momentu kolizji do nabycia nowego samochodu.

Co ważne: wynajmując auto w Senala zachowasz komfort jazdy. Bez względu na model uszkodzonego pojazdu zawsze staramy się udostępnić samochód tej samej klasy. Wielkość i różnorodność naszej floty dają w tym zakresie całkiem spore możliwości.

Nic Cię to nie kosztuje!

Tak, to prawda. Jeśli w wyniku wypadku drogowego pojawi się konieczność wynajmu samochodu zastępczego, koszta z tym związane pokrywane są z OC sprawcy. Nie musisz więc nam płacić, rozliczymy się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Co więcej, z możliwości tej może skorzystać każdy. Firmy ubezpieczeniowe wypowiadają się w tym temacie różnie, ale możesz przyjąć to za pewnik: prawo do auta zastępczego jest niezależne od tego czy pracujesz, pobierasz rentę, jesteś na emeryturze itp.

Jak to załatwiamy?

Pojazd możesz za pośrednictwem infolinii (+48 668-330-965 lub 668-330-971), bądź poprzez współpracujące z nami warsztaty. W celu usprawnienia formalności przygotuj wcześniej zestaw niezbędnych dokumentów:

•    Dowód osobisty i prawo jazdy osoby, która odbierze pojazd,
•    dowód rejestracyjny samochodu, który uległ uszkodzeniu; w przypadku gdy został on zatrzymany przez policję potrzebne będzie zaświadczenie potwierdzające ten fakt;
•    numer ubezpieczenia przypisany przez firmę ubezpieczeniową;
•    dodatkowo, jeśli pojazd jest zarejestrowany na firmę, potrzebny będzie numer NIP